SER Mefruşat olarak 60 yılı aşkın süredir Kadıköy Altıyolda bulunan merkez mağazamızın yanında Selamiçeşme’de şube olarak hizmet vermekteyiz. Ev tekstili sektörüne, perdelik ve döşemelik kumaş, vinylex, yatak ve hatta çocuk puseti gibi çok farklı ürün gruplarından, zaman içinde sadece perdelik ve döşemelik kumaş, aksesuarları bunların toptan ve parekende satışı ve dikiş atölyemizde bunların hazırlanması olarak yoğunlaşılmıştır.

Tül, perdelik ve döşemelik kumaşları kendimiz üretiyoruz ve ithal ediyoruz, ve bunların sadece bize ait olmasına dikkat ediyoruz. Kumaşlarımız genellikle doğal elyaflardan-ipek, keten, pamuk ve viskondan oluşmaktadır. İpekleri Uzakdoğu’dan, diğer kumaşları, tülleri İtalya, İngiltere ve ABD’den ithal ediyoruz. Ser Mefruşat olarak, ithal kumaşlara ilave olarak kendi düşüncemiz doğrultusunda, yurt içinde de fason kumaş ve tül de yaptırıyoruz.

Bizim en büyük özelliklerimizden biri de, 25 yılı aşkın süredir bünyemizde bulunan perde dikiş atölyemiz. Mekanlarda bizzat bulunup renk, model ve tarz konusunda müşterilerimize tavsiyede bulunuyoruz, modeller geliştiriyoruz, sonrasında atölyelerimizde dikip, montelerini yapıyoruz. 50 yılı aşkın süredir birçok yurtiçi ve yurtdışı villa, daire, otel, yurtdışı başta, Türkmenistan, Azerbeycan ve Irak olamak üzere birçok ülkede resmi konutlar, daireler ve Otellerin perde ve dekorasyon uygulamalarını gerçekleştirdik.

Bunca süredir istikrarımızın en önemli nedeni, dürüst ve kuruluş prensiplerimize sadık kalmamız, yenilikleri iyi takip etmemiz, müşterilerimizle kurduğumuz yakın ilişkiler ve fiyat politikamızdır.

Perdelik ve tül kumaşlar geniş kumaş yelpazesi içinde istenen her türlü tarza göre seçimde yardımcı oluyoruz. Yabancı ve yerli kumaşlar genellikle pes, ipek, viskon ve keten iplikleri ile üretilmektedir. Kendi atölyemizde dikişlerini özele hazırlıyoruz ve uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Perdelerde yerine göre saçak püskül, kordon gibi aksesuarlarda kullanıyoruz. Uzun vadede gerekli olursa kuru temizleme ve bakım konusunda da yardımcı oluyoruz.